fbpx
Skip links

Kuidas kajastada “teie lugu”?

Oma loo jutustamine värvikalt, põnevalt ja naljakalt võib tunduda suur ja vastutusrikas väljakutse. Järgnevalt jagame mõningaid soovitusi, mis aitavad teil loomingulisest blokist vabaneda ja leida uusi ning originaalseid vaatenurki, kuidas teie ühist teekonda pulmadeks mõeldud veebilehel külalisteni tuua.  

Miks jagada teie lugu? 

Kui olete kaua koos olnud on suur tõenäosus, et paljud teie sõbrad ja tuttavad ei mäletagi, kuidas teie suhe alguse sai. Paarina olete te koos kasvanud, õppinud, arenenud ja muutunud ning loodetavasti üksteist paremateks inimesteks muutnud. Jagage seda kõike oma külalistega ning näidage neile, sädet ja klappi, mis teid üksteise jaoks ideaalseks teeb!

Samuti võib see külalistele anda ideid, kuidas teid pulmas üllatada (juhul, kui soovite neile selle võimaluse anda). 

Ühtlasi on pulma kutsutute hulgas kindlasti külalisi, kes teavad teid põgusalt ainult oma partneri kaudu. “Teie lugu’’ aitab jagada koosveedetud imelisi hetki nii tekstis, pildis kui ka videos ning tutvustab mõlemat osapoolt.

Viisid, kuidas lugu jutustada

Järgnevalt toome välja mõned suunavad lähenemisnurgad, mis aitavad teie loo muuta ainulaadseks ja isiklikuks, täpselt nii nagu on seda teie suhegi! Siin ei ole õigeid ega valesid vastuseid ning võite vabalt läheneda sellele nii loominguliselt, kui teie fantaasia küündib.

Ühine lugu 

Pange koos kirja oma tutvumislugu ja põnevaimad seigad just nii nagu seda mäletate. Koos kirjutamise puhul võib aga keeruliseks osutuda kompromissi leidmine, kuna suure tõenäosusega on teil kummalgi oma nägemus teie tutvumisloost. 

Mõlema osapoole vaatenurk

Pange mõlemad eraldi kirja oma meenutused ja eredaimad seigad. See aitab värvikamalt ning kompromisse leidmata avada teid paarina ning säilitab mõlema osapoole vaatenurga, iseloomu ja kõneviisi. Meie demolehelt leiad näidise, kus on tutvumislugu välja toodud läbi naise silmade. 

Kui otsustate mõlemad oma loo eraldi kirjutada, siis leppige elnevalt kokku tingimused, et teie lugudel oleks sama struktuur. Nii välistate olukorda, kus ühel osapoolel on kirjas kolm lauset, teisel aga leheküljepikkune luuletus.

Küsimused-vastused

Järgige allolevaid küsimusi või laske mõnel lähedasel küsimustik kokku panna ning teid küsitleda. Kui eelistate kirjutada, esitage vastuseid intervjuu vormis (küsimus + teie mõlema vastused eraldi).

Pildigalerii

Kui te ei soovi pikka teksti kirjutada, otsige üles ühised pildid eredamatest hetketest läbi teie koosoldud aastate ning lisage mõnelauselised kommentaarid, miks need hetked erilised olid.

Video

Kui tekstide kirjutamine pole teie jaoks meelepärane tegevus, võite rääkida ka oma lugu videos – nii intervjuu vormis kui ka mõlemad eraldi teadmata, mida teine räägib.  Kui olete see paar, kellel on videoarhiiv teie ühistest hetkedest, võite kasutada neid videosid katteplaanidena ning lisada juurde selgitavaid tekstilõike või rääkida teie lugu heliklipina peale.

Suunavad küsimused

 • Millal, kus ja kuidas kohtusite?
 • Milline nägi välja teie esimene kohting?
 • Millal ja kuidas saite aru, et suhtesse astumine on ainuõige samm?
 • Mida teie perekond ja sõbrad teie suhtest arvasid?
 • Milline oli teie esimene arvamus vastaspoole kohta?
 • Millised on teie ühised huvid, hobid, tegevused?
 • Millised on teie suurimad erinevused?
 • Millised on teie lemmikud koosveedetud hetked, reisid, kogemused?
 • Mida te üksteise juures kõige rohkem armastate?
 • Kas ja kuidas teine osapool on teid isiksusena muutunud koosoldud aja jooksul?
 • Nimetage hetki, mil partneri teod või käitumine üllatas teid kõige rohkem?
 • Millised on teie suurimad ühised saavutused koosoldud aja jooksul? 
 • Millised on olnud teie suurimad väljakutsed?
 • Milline oli teie kihlumislugu?
 • Kui mõtlete teie suhtele, siis millised on need hetked, mis panevad teid naeratama?

Lisaks

 • Proovige vältida külaliste segadusse ajamist sisenaljadega, millest ainult teie aru saate, või intiimsete seikadega, mis võivad neis kohmetust tekitada. 
 • Vältige üldsõnasust. Kui peate teist osapoolt hoolivaks või armastavaks, siis tooge välja hetked või konkreetsed olukorrad, millal ja miks te nii end tundsite või tunnete. 
 • Vältige biograafiat. Ärge raisake oma lugu selleks, et ajalises järjekorras fakte ritta laduda. Väljendage emotsioone ja tundeid ning seda, miks te üksteisega koosolemist hindate ja austate.
 • Teie lugu peaks väljendama emotsioone, teie iseloomu ja isikupära, lõbusaid seiku ning huumorit. Ärge kartke välja näidata seda, kes te paarina olete. 
 • Kui tunnete, et soovite jääda pigem lihtsa ja klassikalise lähenemise juurde, siis usaldage oma sisetunnet. Te ei pea armastusromaani kirjutama ning võite läheneda ka lühikeselt ja konkreetselt. Sellisel juhul piisab ka 100-250 sõnalisest tekstilõigust. 
 • Püüdke eelnevate küsimuste abiga leida 5-6 lemmikideed või pöördepunkti, mille ümber lugu ehitada. Kui teie tutvumislugu oli pigem traditsiooniline, siis ei pea te selle kohta lehekülgede viisi tekste leiutama. Keskenduge pigem nendele hetkedele, mis on teie elu, maailmapilti, mõtteviisi muutnud.

Võta meiega ühendust info@digipulm.ee või kirjuta meile Facebook Messengeri, kui vajad “Teie loo” jutustamisel abi või värsket lähenemisnurka. Digipulm kuulab teid ära, pakub välja lahendusi, mis võiks teid paarina kõige paremini väljendada, ning aitab ka teostusega!

Leave a comment